DostawcaDarmowa dostawa od 111 zł
Ikona zwrotu100 dni na zwrot
Szybka wysyłkawysyłka w 24h!

Etapy produkcji kawy - od ziarenka do filiżanki cz.2

10.jpg
Etapy produkcji kawy

Jeśli przeczytaliście pierwszą część naszego wpisu poświęconego produkcji kawy, z pewnością zainteresują Was jego kontynuacja. Sprawdźcie, jaką drogę musi przebyć kawa, aby trafić do Waszych filiżanek.

Degustacja kawy

Profesjonalni degustatorzy kaw są ekspertami w ocenie smaku i jakości produktu. Podczas produkcji wielokrotnie dokonują testów koloru i wielkości ziaren czy później aromatu i smaku samej kawy. Eksperci codziennie testują setki próbek z różnych plantacji i partii, a mimo to są w stanie odnaleźć między nimi różnice i zależności w celu wydobycia z nich tego, co najlepsze.

Palenie kawy

Proces palenia kawy odbywa się bezpośrednio u producenta. Zadaniem palenia jest przekształcenie zielonej kawy w aromatyczne brązowe ziarna, które z pewnością są Ci doskonale znane. Na początku ziarna są palone w temperaturze od 180 do 250 stopni Celsjusza. Efektem zachodzących procesów chemicznych jest utrata wagi i zwiększenie objętości ziaren oraz uwolnienie się związków aromatycznych. W naszej palarni dysponujemy kultowym, odrestaurowanym piecem bębnowym, który ma ponad 50 lat! Dzięki tradycji, w połączeniu z najwyższej jakości ziarnami kaw, tworzymy niepowtarzalny produkt.

Palarnia kawy Bydgoszcz Baumgart Kaffee
Nasza palarnia

Mielenie i mieszanie kawy

Mielenie kawy następuje po etapie palenia za pomocą specjalistycznych urządzeń. Stopień zmielenia kaw różni się ze względu na ich późniejsze przeznaczenie. Większość naszych produktów w sprzedaży to kawy ziarniste, ponieważ proces mielenia zalecany jest tuż przed przygotowaniem kawy. Gwarantuje to głęboki smak i aromat, który uwalniając się, pobudza nasze zmysły.
Mieszanie kaw odbywa się tuż przed albo po paleniu. Na tym etapie producent zestawia ze sobą kawy z różnych regionów świata, tworząc tym samym unikatowy rezultat. Natomiast kawy jednorodne są bardzo rzadko spotykane i wyróżniają się specyficznym smakiem. Polecamy Ci ich degustację ponieważ znacznie różnią się od kaw mieszanych.

Ostatnie szlify

Tak przygotowana kawa trafia do opakowań i na półki sklepowe. Cały proces jej tworzenia wymaga precyzji, wiedzy i jak w naszym przypadku, również pasji. Zachęcamy Cię do sięgania po unikatowe i dobre gatunkowo kawy, abyś mógł w pełni cieszyć się ich smakiem i potencjałem. Warto, ponieważ ich stworzenie jest wynikiem wieloletniego procesu, skrzętnie i dokładnie przeprowadzonego, właśnie dla Ciebie.

 

Kawy 100% arabica, świeżo palone, z palarni Baumgart Kaffee

 

Piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl