DostawcaDarmowa dostawa od 111 zł
Ikona zwrotu100 dni na zwrot
Szybka wysyłkawysyłka w 24h!

Upominki dla kontrahentów

Upominki dla kontrahentów
Pakowanie prezentu

Upominki dla kontrahentów

Masz w domu szufladę z gadżetami? Taką szufladę, do której wrzucasz niepotrzebne reklamowe długopisy, notesy, kalendarze albo kubki, które szkoda wyrzucić, ale strach z nich pić? Gadżety, które dostajesz mają za zadanie budowanie relacji z klientem, ale czy na pewno spełniają swoją rolę? Czy można budować relację z klientem wręczając mu nietrafione, powtarzające się i nudne prezenty? A może da się zrobić to inaczej i z pomysłem? Po prostu lepiej?

Oczywiście, upominki dla kontrahentów to świetna idea. Są nie tylko sposobem na odwdzięczenie się, podziękowanie i utrzymanie nas w pamięci, ale przede wszystkim z założenia miłym gestem. Trudno jednak mówić o miłym geście, który ląduje na dnie szuflady, prawda? Jak to zrobić, by nasze działania były skuteczne, budżetowe i sprawiały nieudawaną przyjemność? Pędzimy
z podpowiedzią, jak sprawić, by gadżety reklamowe stały się tym, co warto zabrać ze sobą do domu. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego dawanie klientom upominków jest dobrym pomysłem.
  • Jak i kiedy wręczać prezenty.
  • Dlaczego kawa, herbata i słodycze to najlepszy wybór.
  • Jak to wszystko pogodzić?

Dlaczego dawanie klientom upominków jest dobrym pomysłem?

Jeśli zarządzasz firmą, która świadczy usługi innym ludziom, zapewne wiesz, że od relacji z nimi zależy powodzenie Twojego biznesu. Oprócz stawiania na najwyższą jakość, świetną obsługę, kompetencję pracowników, warto postawić na istnienie firmy w świadomości ludzi. Dawanie prezentów klientom sprawia, że firma zostaje w ich pamięci. Już samo opatrzenie się z logo i nazwą przybliża do Twojej marki, ponieważ lubimy to, co znamy i dobrze nam się kojarzy. Najważniejszym punktem jest bowiem budowanie relacji. Ludzie lubią stałość, lubią robić zakupy u ulubionych sprzedawców, wracają do tych, którzy zrobili dobre wrażenie. Jeśli mogą wybrać dwa takie same produkty w podobnych cenach - wrócą tam, gdzie było im milej, serdeczniej i weselej. A dodatkowy gest tylko to przekonanie wzmocni. Nie zapomnij także o tym, że równie warto obdarowywać swoich pracowników. Zadowolony, doceniony pracownik, to lepsza atmosfera i lepiej wykonana praca. 

Jak i kiedy wręczać prezenty?

Myśląc o wręczaniu prezentów, pierwszym hasłem, jakie pojawia się w głowie jest: osobiście. Szczególnie dlatego, że klienci nie kupują od firmy, ale od człowieka. To nie firma sprzedaje, ale wrażenie, jakie jej przedstawiciel zrobił na kliencie. Za każdym przedsiębiorstwem stoją ludzie i dobrze jest ich pokazać, pokazać, że przedsiębiorstwo żyje. Najprościej zrobić to poprzez bezpośredni kontakt. Nie trudno się domyślić, jak w głowie klienta jawić będzie się firma, od której otrzyma niespodziewany upominek, który także okaże się być przydatnym. A może też smacznym?

Oczywiście, nie zawsze istnieje możliwość, by wręczyć prezent osobiście. Wtedy potrzebujesz rozwiązania „szytego na miarę” Twoich potrzeb. Wówczas można wysłać upominek pocztą, dołączyć do niego osobistą kartkę z podpisem i nakreślonymi kilkoma sympatycznymi słowami. Może być zwięźle - nie każdy ma czas na czytanie elaboratów. W dobrym tonie jest podanie powodu, dla którego zdecydowaliśmy się na obdarowanie drugiej osoby. Może to być podziękowanie za współpracę, może być zaproszenie do projektu, a może być… zbliżający się świąteczny czas.

Dlaczego kawa, herbata i słodycze to najlepszy wybór?

Nie ma sensu tracić czasu na szukanie tego, co przetestowane. Jeśli myślisz o ciekawym gadżecie, takim, który nie wyląduje we wspomnianej na początku szufladzie - postaw na sprawdzone rozwiązanie, które będzie strzałem w dziesiątkę! Wybierz kawę prosto z palarni, konfekcjonowaną herbatę i ręcznie robione słodycze z autorskimi nadzieniami i bogactwem nietuzinkowych połączeń smakowych. Pomyśl o tym w ten sposób: kawa i herbata są w każdym polskim domu, a słodycz z rodzinnej manufaktury tylko wypełni brakujące ogniwo czyli w tym wypadku - talerzyk pod filiżanką. Być może pomyślisz o alkoholu, jednak obserwacje mówią nam, że staje się on wręcz niemodny, nie wspominając o tym, że może okazać się nieelegancki. Kawa natomiast… 

Ach! Kawa to jak podarowanie komuś tego, co najcenniejsze - to jak podarowanie czasu. Przecież to przy kawie odbywają się pasjonujące rozmowy, to kawa daje nam wytchnienie i pozwala nabrać sił do realizacji kolejnych projektów, to przy filiżance kawy zwierzamy się z planów i snujemy marzenia. Oczywiście kawa, herbata i słodycze stają się elementem marketingu, jednak odpowiednio podane, wysokiej jakości, opatrzone miłym słowem, stają się wyróżnikiem na tle konkurencji.

Jak to wszystko pogodzić?

W tym miejscu dochodzimy do najprzyjemniejszego miejsca: to właśnie teraz podajemy Ci gotowe rozwiązanie. Palarnia Kawy Baumgart Kaffee niejeden prezent wypuściła spod swoich skrzydeł. Być może okaże się, że staniemy się współautorami Twojego!

W momencie obdarowywania kontrahenta upominkiem, warto zatroszczyć się o to, by widniało na nim Twoje logo. Jako firma wychodząca naprzeciw ludzkich potrzeb, dajemy możliwość pełnej personalizacji zakupionych u nas produktów. Wyobraź sobie, że podajesz komuś pięknie opakowany prezent, z pyszną, pachnącą i aromatyczną zawartością, a na jego etykiecie widnieje Twoje logo. W środku kartka z życzeniami, na której również można dostrzec ślad Twojej firmy. Czyż nie brzmi to wspaniale? 

Oferujemy zestawy prezentowe, które idealnie sprawdzą się jako prezenty świąteczne. Słodkie upominki nie tylko przybliżają do świątecznej atmosfery, ale także dają chwilę wytchnienia i troski o siebie. Świeżo palona kawa z naszej palarni, herbaty z dodatkami i czekolady, w których tworzenie wkładamy całe serce, na pewno pozwolą poczuć silną nić sympatii do Ciebie i Twojej firmy. 

Jeśli nie masz możliwości osobistego spotkania z klientem, wybierz jeden z naszych zestawów prezentowych,dopasuj wygląd, dodaj logo, a nam zleć wysyłkę Twojego upominku pod wskazany adres. Zrobimy wszystko, by odbiorca miał miłą niespodziankę. Taki niespodziewany prezent zawsze przynosi radość, a prezent tak jakościowy, jak wyroby z lokalnej manufaktury? Znajdziesz kogoś, kto się nie ucieszy? My nie!

Pamiętaj, że to, jaki upominek i w jaki sposób wręczysz drugiej osobie, pokazuje, jaką ma ona dla Ciebie wartość, jako klient. Jeśli wybierzesz jedną z naszych spersonalizowanych, pięknych, ekologicznie zapakowanych, najwyższej jakości propozycji - wybierzesz tym samym prezent trafiony w dziesiątkę. A obdarowany nie tylko uśmiechnie się, kojarząc z Tobą miły akcent, ale przede wszystkim - będzie chciał się odwdzięczyć i przy kolejnych zakupowych decyzjach, na pewno o Tobie nie zapomni.

Piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl